Autor

gospodarek mikolaj

Cześć!

Cieszę się, że jesteś na mojej stronie, a moje prace sprawiły, że chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mnie. Jak pewnie wiesz nazywam się Mikołaj Gospodarek. Urodziłem się w 1987 roku w Częstochowie i tam się wychowałem. Mieszkałem tam nieprzerwanie do września 2014 roku. Od tamtej pory mieszkam i tworzę w Bawarii. Mieszkam dokładnie 7 km na południe od centrum Monachium. Czy się zajmowałem i co obecnie robię?

Od 2006 roku do czasu mojej emigracji pracowałem jako fotoedytor w Edycji Świętego Pawła w Częstochowie. To dzięki tej pracy poznałem lepiej warsztat fotografa i odbyłem kilkadziesiąt zagranicznych podróż w poszukiwaniu pięknych krajobrazów. Podróży po Polsce nie jestem w stanie zliczyć, ale było ich więcej niż siedzenia za biurkiem.

W 2008 roku postanowiłem pogłębić swoją wiedzę o fotografii i rozpocząłem studia na Wydziale Filmu i Fotografii w WSSiP w Łodzi. To był naprawdę dobry i ważny czas. Pracę magisterską obroniłem w lipcu 2014 roku.

Lata pracy, lata doświadczeń – to wszystko wpłynęło na to kim i gdzie teraz jestem. Współpracuję z wydawnictwami w całej Europie. Od wielu lat piszę artykuły o tematyce podróżniczej, które publikuję w miesięczniku „Poznaj Świat”. Udało mi się podjąć współpracę z najstarszą i największą agencją fotograficzną w Niemczech – moje zdjęcia licencjonuje Mauritius Images. W różnych polskich i niemieckich wydawnictwach spotkać można moje autorskie kalendarze z pejzażami europejskimi.

Nie boję się wyzwań. W 2016 roku zostałem redaktorem prowadzącym projekt Slow Road. Na pokładzie Mazdy ruszyłem w niezwykłą podróż po Polsce w poszukiwaniu miejsc gdzie czas płynie wolniej. To pozwoliło mi dokończyć pracę nad książką, która niebawem pojawi się w księgarniach…

Jeśli chcesz być na bieżąco i dostawać ode mnie informacje o nowościach na mojej stronie, to zapraszam Cię do dołączenia do mojego newslettera – obiecuję nie spamować, a trafią do Ciebie tylko ważne informacje!